SIKÇA SORULAN SORULAR


Web sitemizde yer alan 'SÜTÜM NEREDE?' menüsünden çocuğunuzun T.C. Kimlik numarası ile sorgulama yapabilir, son 3 dağıtım dönemine ait sonuçları görüntüleyebilirsiniz.

Süt Kuzusu Projemiz kapsamında satın alma işlemleri, teslim edilen sütlerin litreleri üzerinden yapılmaktadır.Teslimat yapılamadığı durumlardaki süt haklarınıza ait satın alma işlemleri gerçekleştirilmemektedir.

Evde bulunmadığınız durumlarda bırakılan not kağıtları, hanenize sütlerinizin teslimi için gelindiğini gösteren bilgi paylaşımıdır. Aynı ay içerisinde yapılan dağıtım periyodumuzda ikinci hane ziyaretleri gerçekleştirilerek sütlerin teslim edilmesi sağlanacaktır.

Anne, baba ve projeden faydalanacak çocuğa ait kimlik fotokopileri ve başvuru dilekçesi ile Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Süt Kuzusu Projemiz kapsamında Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Narlıdere ilçelerinin tamamına ve Torbalı, Menderes, Urla, Seferihisar, Kemalpaşa, Menemen, Foça, Aliağa ilçelerinin 96 merkez mahallesinde dağıtım yapılmaktadır.

Ambalaj açılmamak şartıyla normal oda sıcaklığında son tüketim tarihine kadar tazeliğini korur.Açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilmeli ve 2 gün içinde tüketilmelidir.

UHT (Uzun ömürlü) süt, çiğ sütün 135-150 derecede 2-4 saniye tutulması ve tekrar soğutulması ile, sütün bozulmasına neden olan ve hastalık yapan etkenlerin tümünün ortadan kaldırıldığı bir içme sütü çeşididir.Aseptik koşullarda dolumu yapılan UHT süt, 6 katmanlı özel ambalajlarla piyasaya arz edilir.Uzun ömürlü sütler hiçbir katkı maddesi içermez.

Nüfus Müdürlüğünden adres değişimi yapıldıktan sonra, Müdürlüğümüzü arayarak bilgi vermeniz halinde sütleriniz yeni adresinize gelecektir.

Dilekçe ile Müdürlüğümüze veya Milli Kütüphane cad. No:41/A Z47 Katlı Otopark Altı - KONAK adresinde bulunan danışma birimimize başvuru yaparak süt yardımlarınızın farklı bir adrese teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.