BAŞKAN MESAJ


Değerli İzmirliler,
Sevgili çocuklar;

“Başka bir tarım mümkün” diyerek çıktığımız bu yolda sizlerin de desteğiyle emin adımlarla ilerliyoruz. Bir yandan çiftçimizin ve üreticimizin alın terine sahip çıkarken öte yandan da çocuklarımızın yarınlarını sağlıklı kılmak için çalışıyoruz. Bunun için hayaller kuruyor, bunun için projeler geliştiriyoruz. Sağlıklı bir gelecekle kalkınmanın yolunun kesiştiğini ve bu yolun yerelden, tarımdan, üretimden ve kooperatiflerden geçtiğini çok iyi biliyoruz. İşte bunun için Süt Kuzusu Projesi’ni sürdürüyor, proje kapsamında üretici kooperatiften aldığımız sütleri 1-5 yaş arasındaki çocuklarımıza ücretsiz dağıtıyoruz. Tam da bunun için minik İzmirlilerin evlerine ayda 8 litre sütün girmesini sağlıyor, çocuklarımızın gülümsemesini hiç bir şeye değişmiyoruz.

Her seferinde Süt Kuzusu’nun, Türkiye'de bir yerel yönetimin bir üretici kooperatifle kapsamını genişleterek sürdürdüğü çok önemli bir proje olduğunun altını kalın çizgilerle çizdik. O proje ki; pek çok üreticiye can suyu, pek çok çocuklu aileye destek oldu. O proje ki; pek çok kente örnek, pek çok projeye ilham oldu. Biz de bunun gururuyla geleceğe bakıyor, heyecan duyuyoruz.
Sevgili çocuklar, hızlı, sağlıklı büyümeniz için bol bol süt için. Daha güzel bir Türkiye için sizlere çok ihtiyacımız var. Hepinizi çok seviyorum.

Tunç Soyer
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı